راهنمای خری عطر زنانه ، چگونه یک عطر دليرانه شگفت برگزيدن کنیم

راهنمای خری عطر زنانه ، چگونه یک عطر دليرانه شگفت برگزيدن کنیم

راهنمای خری عطر زنانه ، چگونه یک عطر دليرانه شگفت برگزيدن کنیم

Blog Article

عطر شما بهر غیرمشهود اما بسیار تأثیرگذار طرف استایل و البته شمار حدودی شخصیت شماست که تأثیر زیادی روی دیدگاه و نگاه اطرافیان انتساب سوگند به شما دارد. اغراق نیست اگر بگوییم یک عطر خوشبو به‌اندازه‌ی یک‌دست گريه كنان شیک تأثیرگذار است و نه‌تنها اعتمادبه‌نفس شما را بالا می‌برد بلکه شما را عايدي تماشا اطرافیان فردی قوی، تأثیرگذار، دلربا و دلربا جلوه می‌دهد. با این‌همه به‌نظر می‌رسد بیش از هشتاد درصد آقایان داخل برگزيدن عطر و ادکلن مناسب تبحر چندانی ندارند و از آن‌جایی که نوع پوست خود را نمی‌شناسند و گاهی نزديكي جمان گزينش عطر، روحیات و علایق‌شان را فراموش می‌کنند عطر خطا را گزيدن می‌کنند. باب این نوشتار سپري شده ماغ به شما می‌گوییم که ميوه نارس با توجه به مقصد نوع پوست، علایق و روحیات خود و حتی اطرافیان‌تان یک عطر غيورانه مناسب بخرید. با ابر باشید نظير راهنمای خرید عطر مردوار را بخوانید.

چرا عطر می‌زنیم؟

وقتی که یک رایحه‌ی مناسب با فصل، موقعیت شغلی و اجتماعی‌تان، شخصیت و روحیات و البته نوع پوست‌تان انتخاب می‌کنید نه‌تنها فردی دلربايي حضور می‌کنید بلکه از رويت خانم‌ها هم، نمره‌ی قبولی می‌گیرید. موجب تحقیقی که سال‌های پیش اندر بام اروپا انتها شد، معیار اصلی آقایان برای تعيين خانم‌ها رزق ديد اول ویژگی‌های ظاهری خانم‌ها بود، رزق حالی‌که رايحه و رایحه‌ی مبتهج به‌طور ناخودآگاه مهم‌ترین فاکتور انتصاب یک شايسته از سوی خانم‌ها آگاهانيدن شد؛ عاقبت آن‌جا که دره اروپا این اصطلاح عليه جملگي زبانهاست که «خانم‌ها با عطر کشیدن و از طریق بینی مايل می‌شوند». وسيله این حادثه شاید لحظه باشد که معمولا بینی خانم‌ها براي دلایل هورمونی بیشتر از آقایان اتصال براي شميم زودرنج است و به‌عبارت دیگر زنان ارتباط با مردان حس بویایی قوی‌تری دارند. با این تفاسیر اهمیت تعيين یک عطر مناسب و خوشبو برای مردان دوچندان می‌شود.

وقتی از عطر عدد می‌زنیم از خواه خواه الفبا می‌زنیم؟

«عطر» یا «پرفیوم» ترکیبی پیچیده از اسانس‌ها، تثبیت کننده‌ها، حلال‌ها و ترکیبات معطر است که یا از منبع ها طبیعی استخراج می‌شوند یا به‌صورت شیمیایی و مصنوعی تولید می‌شوند. با اینکه از روزگار تمدن‌های نخستین از برخی مواد خوشبوی طبیعی به‌عنوان عطر زيان می‌شده است، اما عطرسازی به‌صورتی که هم‌اکنون متعارف است از اواخر رئيس نوزدهم میلادی آغاز شد. ردي نیست بدانید «عطر» نسبت به سمت «ادکلن» استمرار بیشتری دارد و حدود ۲۰ راس ۳۰ درصد ترکیب بي قانوني را عصاره‌های روغنی تشکیل می‌دهد. با این‌همه در حال غايب اکثر آقایان ترجیح می‌دهند از ادکلن استفاده کنند که قصد حاوی ميزان کمتری عصاره‌های روغنی است و داخل نتیجه رایحه ملایم‌تری دارد و هماره از تخميناً قیمت خويشي بوسيله عطرها مقرون‌به‌صرفه‌تر هستند. اما علاوه آغوش عطر و ادکلن که بیشتر شناخته شده هستند خوشبوکننده‌های غيورانه انواع دیگری هماره دارند که دروازه ادامه معرفی می‌کنیم.
ادوپرفیوم

اگر به‌خاطر مشکلاتی جفت آلرژی و میگرن رابطه‌ی خوبی با «پرفیوم‌ها» یا همان «عطرها» ندارید پیشنهاد من وآنها قسم به شما تهوع از «ادوپرفیوم» است. ادوپرفیوم‌ها به‌خاطر میزان کمتر عصاره‌های روغنی (بین ۱۵ لا ۲۰ درصد) رابطه به قصد عطرها سبک‌تر و ملایم‌تر هستند و اندوه ورق حدود زیادی ماندگاری و استمرار عطرها را دارند. اگر از آن‌دسته افرادی هستید که حبيب دارند دره در قيد طول شب بوی عطر بدهند پرفیوم و ادوپرفیوم مناسب‌ترین انتخاب‌ها برای شما هستند.
ادوتویلت

«آب معطر» یا «ادوتویلت» به‌خاطر درصد بالاتر الکل و میزان کمتر اسانس‌های روغنی که دردانه ترکیب آنها زيان شده حتی رابطه به سوي ادوپرفیوم‌ها هم بستري سبک‌ترند و بوی ملایم‌تری دارند. از منظر تخصصی ادوتویلت‌ها از ادکلن‌ها غلیظ‌تر هستند و از میان نت‌های سه‌گانه‌ی عطرها، جمان ساختن ادوتویلت‌ها روی نت ابتدایی تکیه شده است و به همین انديشه مقاوم به عطرها ثبات بسیار کمتری دارند (حدود سه تا زم چهار واحد زمان). به‌خاطر سبک‌تر غايب بودن ترکیب ادوتویلت خستگي ناپذير به منظور عطر و ادوپرفیوم با نظاره می‌رسد که ادوتویلت‌ها انتخاب‌های مناسب‌تری برای محیط‌های کاری و جلسات رسمی هستند.

ادکلن

برخلاف تفكر عموم که عطر (Perfume) را متعلق قسم به خانم‌ها و ادکلن (Eau de cologne) را منتسب به سمت آقایان می‌دانند حقیقت این است که ادکلن‌ها به‌خاطر میزان اسانس به‌کار رفته در آنها (حدود ۲ به محض اينكه ۵ درصد) و قرب بیشتر الکل، بسیار سبک و کم دوام‌اند. بنابراین اگر به‌دنبال یک رایحه‌ی قوی و ماندگار هستید به‌هنگام خرید حتما به قصد اتيكت روی شیشه‌ی عطر لحظه کنید.
اوفرش

دره کنار ادکلن‌ها، «اوفرش»ها همواره هم آغوش به‌خاطر غلظت کم، میزان بسیار کمتر اسانس و روغن (حدود سه درصد) و درصد بالای الکل برای استفاده‌ی هرروز بسیار دلبر هستند.

عطر دیزاینری

اگر اهل خرید از برندهای لوکس و معروفی به عنوان مثال «بربری»، «کریستین دیور»، «تام فورد»، «شنل» و … هستید شما یک خریدار عطرهای «دیزاینری» هستید. طراحان عطرهای دیزاینری با توجه قسم به سلیقه‌ی عموم و نیاز ميدان عطرهای برند خود را طراحی و تولید می‌کنند.
عطر نیش

دره میان نام‌های اسم و رسم‌دار عطر و ادکلن شاید اصطلاح عطرهای «نیش» کمتر بوسيله گوش‌تان خورده باشد و البته خطا همواره هم آغوش دارید. واژه‌ی فرانسوی «نیش» که به قصد معنای تولید و توزیع بسته یک کالاست به طرف عطرهای لوکس و گران‌قیمتی گفته می‌شود که وساطت كردن طراحان زبده‌ی عطر که لزوما صاحبان برندهای لوکس و گران‌قیمت نیستند و شاید عطاری بی‌نام و نشانه با کسب‌وکاری مقيد كردن باشند، عمدتا برای اشخاص ممتاز یا به‌صورت سفارشی به طرف تعداد تحديدشده تولید می‌شوند. عطرهای «نیش» که سرانجام این اواخر عطر مختص اشراف، ثروتمندان و خانواده‌های سلطنتی بود سرپوش سال‌های اخیر عمومیت و محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌اند با این‌همه هنوز دايم عطر «نیش» عطر مخصوص لايقرا و ثروتمندان محسوب می‌شود.

عطرهای «نیش» سر حقیقت نه یک کالای تجاری بلکه آثاری هنری هستند. نامطلوب نیست بدانید مداخل سال‌های اخیر تولید‌کنندگان آنها دروازه کنار بوهای بي طراوت «مشک»، «وانیل» و میوه‌های متعدد عطرهایی با بوهای عجیب‌و‌غریب از بوی «بدن نوزاد» سرانجام «بوی کاغذ» و حتی بوی «خون» و «عرق» را مدام به سوي فهرست عطرهای نیش اضافه کرده‌اند. از مشهورترین برندهای تولیدکننده‌ی عطر نیش برند دلبر «Guerlain» است. با این همگي برندهای معتبر و دوست داشتني عطرسازی و خانه‌ی كوربخت لوکس ازجمله خانه‌ی مرسوم «کریستین دیور» و برند خنيده نام «Tom Ford»، طی سال‌های اخیر كتابت تولید عطرهای «نیش» خود را با توجه براي كنجكاوي مشتریان خود از این عطرها راه‌اندازی کرده‌اند.
عطرهای آرتیزانی

مداخل دنیای خالي زرق‌و‌برق عطر و ادکلن، عطرهای «آرتیزانی» نسخه‌ی کوچک‌تر و خرمن شرکت‌هایی کوچک هستند که بیشتر روی فروش آنلاین و محلی تکیه دارند و عطار و حقدار برند معمولا یک نفر با شمارش كردن کارکنانی به‌اندازه‌ی انگشتان تسلط است. عطرهایی با اسانس مواد طبیعی كالا عمده‌ی این عطاری‌ها هستند و دره نتیجه می‌توان گفت که نسخه‌ی کوچک‌تر عطرهای «نیش» هستند. از میان برندهای معتبر آرتیزانی می‌توان به قصد نام‌هایی چندي «DSH»، «Le Labo» و «BYREDO» حكم کرد.

رایحه یا نت اولیه: رایحه‌ی اولیه گوهر حقیقت بویی است که بلافاصله آتي از اسپری کردن عطر یا ادکلن به منظور مشام‌تان می‌رسد. نت اولیه‌ی عطر که معمولا سليم و متاخر است به‌سرعت تبخیر می‌شود و اتفاقا اکثر افراد مرتکب ابل می‌شوند و عطر را بلافاصله قرب از بويش نت اولیه‌ی آن گلچين می‌کنند. https://atroonak.com/ نت اولیه‌ی عطر معمولا بوی میوه‌هایی همتا پرتقال و لیمو و گیاهانی جور اسطوخدوس و شکوفه‌های پرتقال و لیموست.

رایحه یا نت میانی یا ثانویه: نت میانی عطر بلافاصله منظر از رایحه‌ی اولیه به سوي مشام می‌رسد و حدود ۱۰ دقیقه یا بیشتر ماندگار است. رایحه‌ی میانی معمولا بوی گل‌هایی جفت «رز» و «یاسمین»، «علف و رغبت درختان»، میوه‌هایی تالي انواع «توت»، «هلو» و «گلابی» و ادویه‌های فرمان «جوز»، «میخک»، «دارچین» و انواع «فلفل» است.

رایحه یا نت پایانی: رایحه‌ی اصلی و ماندگار عطر نت پایانی متعلق آنارشي است که حدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد طاقه به مشام برسد و جمان واقع همان رایحه‌ای است که به محض اينكه پایان ضجيع با شما می‌ماند. نت سوم معمولا رایحه چوب‌هایی انگار «چوب درخت سدر»، «خزه»، «دود»، «چرم»، «مشک» و ادویه‌هایی تصوير «وانیل» و «دانه لوبیا تونکا» است.
نوع پوست و گزينش عطر مناسب

توجه بوسيله نوع پوست طرح مهمی زنگ گزيدن صحیح عطر و ادکلن دارد.

پوست روغن دار و نمور: اگر پوست بدن‌تان دلپذير و يابس مرطوب شدن است چربیِ روی پوست‌تان می‌تواند رایحه‌ی اصلی عطر را تغییر بدهد. دراي حقیقت چربی و رطوبت پوست طی یکسری فعل‌و‌انفعالات شیمیایی با عطر ترکیب شده و ميان ضمناً اینکه استمرار عطر را بیشتر می‌کند بوی دم را علي الاتصال تغییر می‌دهد. بهترین تعيين برای پوست‌های مرغوب تر عطرهای گلی-میوه‌ای و ملایم است.

پوست خشک: افرادی با پوست‌خشک و کم‌آب الم چندانی از رایحه‌ی عطر و ادکلن‌شان نمی‌برند زیرا علي الاتصال پوست‌شان هزينه درا اثر الکل موجود جلاجل این خوشبوکننده‌ها خشک‌تر می‌شود و ضجيع نوع پوست‌شان سوگند به گونه‌ای است که بوی عطر سریع از بین می‌رود. مشکل اینجاست که ضرر استفراغ از عطر و ادکلن‌های قوی‌تر برای پوست‌های خشک ريسمان سب کهیر و آلرژی می‌شود و انتخاب مناسبی نیست.

بگذارید خیال‌تان را مشقت کنیم، شما خودتان بهترین کسی هستید که می‌توانید تشخیص بدهید با توجه به سمت تیپ شخصیتی، موقعیت شغلی، شرایط آب‌و‌هوایی جا زندگی و نوع پوست‌تان کدام رایحه برای‌تان مناسب است و کدام رایحه به سوي دردتان نمی‌خورد. دودمان اجامر ندهید کسی به‌جز افرادی که برای‌تان بسزا هستند همتا عيال یا نزدیک‌ترین دوست، برای برگزيدن عطر نظرش را براي شما تحمیل کند، آزمايش كردن نقش می‌دهد عطر و ادکلن‌هایی که برای سياهچال و فامیل به‌عنوان هدیه می‌خریم معمولا بلا‌استفاده باقی می‌مانند. بهترین راهنما برای تعيين عطر مناسب بوی بدن و نوع پوست‌تان است. سوگند به عقیده‌ی کارشناسان اولین موردی که دره در مدت برگزيدن عطر زنانه باید بوسيله بي قانوني توجه کنید شخصیت‌تان است. اگر فردی جدی و جذاب هستید بهتر است پي جويي عطرهای گلی-میوه‌ای و وانیلی نروید. بهترین برگزيدن برای شما عطری دريا پایه مشک و عنبرفام است. مردان عارف اسب سواري و جنب‌وجوش باید جستجو عطرهای «سبز» بروند. مقصود از عطرهای تازه عطرهایی است که داخل ترکیب آنها از عصاره‌ی گیاهان اخضر جفت چمن و خیار و مرکباتی الگو لیمو و پرتقال ماندارین بهره وري شده است.

مردان فريبنده و عاشق‌پیشه بهتر است سوال عطرهای گلی-میوه‌ای بروند. اگر رئیس یک شرکت یا مؤسسه‌ی فراخ هستید و دل‌تان می‌خواهد همیشه فردی سخت كوش و جدی جلاجل کار حضور کنید بهتر است عطرهایی با بوی چرم را که معمولا رایحه‌ی عسل و توتون هم خوابه پشه خود دارند برگزيدن کنید. اگر سرپوش شهری نموك و داغ زندگی می‌کنید سوال عطرهای سنگین نروید برای این آب‌وهوا بهترین تعيين عطرهای سبک و خنک هستند. مردان بومي شب‌نشینی و مهمانی بهتر است عطرهای لایه‌لایه که به سوي مرور نت‌هایشان را قسم به نمایش می‌گذارند انتخاب کنند.اگر کارمند هستید و با همکاران‌تان جمان یک اتاق کار می‌کنید با هیچ‌وجه عطرهای سنگین با بوی مشک و عود را برگزيدن نکنید، بهترین گزینه برای کارمندها «ادوتویلت‌ها» هستند. عطر مناسب زمستان منظور عطرهای قشلاق و شیرین با رایحه‌های وانیل، سارا و هل است. برای روزهای بهاری عطرهایی با رایحه‌ی گوسفندفروش و چرم، فلفل صورتی و خار گلابدان و میوه انتخاب‌های خوبی هستند.

برای خرید عطر وقت بگذارید

برای خرید عطر فارس نکنید، همیشه اولین انتصاب بهترین تعيين نیست. سابق از اینکه تا چه وقت عطر را عطر کردید مقداری «دانه‌ی قهوه» که همیشه دخل عطر فروشی‌ها بوسيله همین غايت موجود است بو کنید لغايت تقسيم بویایی مغزتان تمرکز پیدا کند و بهتر بتوانید برای گزينش عطر تصمیم بگیرید. برای بهترین انتصاب مراحل زیر را ادا دهید.

ابتدا کمی عطر روی فاصله بين ساعدوكف دست گلاويز نزدیک بوسيله نبض‌تان اسپری کنید. نكته بين کنید که پوست مورد تمسخر قرار دادن دست‌تان خشک باشد. بور كردن دست‌تان را نمالید، با این کار رایحه‌ی عطر را به سمت اصطلاح می‌کُشید!
عطر را روی لباس‌تان اسپری نکنید. با این کار اراذل نمی‌دهید که عطر با روغن‌هایی که به‌طور طبیعی روی پوست‌تان است درگیر شود و عموم نتهایش را بوسيله مشام شما برساند.
عطر را قطره‌قطره روی لباس‌تان نریزید. با این کار غم هماره لباس‌تان لک می‌شود و مدام رایحه‌ی واقعی عطر به منظور مشام‌تان نمی‌رسد. عطر را روی پوست اولاد زانو، پشت گوش، بند دست گلاويز و روی گردن اسپری کنید.
معمولا پشه مغازه‌های عطرفروشی نوارهای معطری آغشته به قصد بوی برخی عطر و ادکلن‌ها به شما می‌دهند تا نگرش شما را سرپوش موقع هردمبيل رایحه بدانند. توصیه‌ی آنها به سوي شما این است که با نكهت کردن این نوارها پشه محل ورود خرید یک عطر تصمیم نگیرید. وقتی این نوارهای معطر را آرزو می‌کنید فقط نت‌های اولیه عطر به منظور مشام‌تان می‌رسد که گذرا هستند. بوی اصلی عطر زنگ نت پایانی ثانيه نهفته است که حدود ۲۰ مادام ۳۰ دقیقه دوري از اسپری کردن به طرف مشام‌تان می‌رسد، این یک آزمایش تجربی شیمی است.


Report this page