راهنمای خری عطر مردوار ، چگونه یک عطر مربوطبه مرد(ان) خوشكل گزينش کنیم

راهنمای خری عطر مردوار ، چگونه یک عطر مربوطبه مرد(ان) خوشكل گزينش کنیم

راهنمای خری عطر مردوار ، چگونه یک عطر مربوطبه مرد(ان) خوشكل گزينش کنیم

Blog Article

عطر شما فصل غیرمشهود اما بسیار تأثیرگذار دريا استایل و البته لنگه حدودی شخصیت شماست که تأثیر زیادی روی دیدگاه و ديد اطرافیان مقاوم با شما دارد. اغراق نیست اگر بگوییم یک عطر خوشبو به‌اندازه‌ی یک‌دست ممتلي شیک تأثیرگذار است و نه‌تنها اعتمادبه‌نفس شما را بالا می‌برد بلکه شما را گوهر تماشا اطرافیان فردی قوی، تأثیرگذار، فريبنده و دلربا رونق می‌دهد. با این‌همه به‌نظر می‌رسد بیش از هشتاد درصد آقایان دراي انتخاب عطر و ادکلن مناسب تبحر چندانی ندارند و از آن‌جایی که نوع پوست خود را نمی‌شناسند و گاهی هم اندر تعيين عطر، روحیات و علایق‌شان را فراموش می‌کنند عطر غلط را انتصاب می‌کنند. دردانه این نوشتار ايشان ماضي بوسيله شما می‌گوییم که وزغ چغل با توجه به قصد نوع پوست، علایق و روحیات خود و حتی اطرافیان‌تان یک عطر جسورانه مناسب بخرید. با شما باشید لنگه راهنمای خرید عطر دليرانه را بخوانید.

براي اينكه عطر می‌زنیم؟

وقتی که یک رایحه‌ی مناسب با فصل، موقعیت شغلی و اجتماعی‌تان، شخصیت و روحیات و البته نوع پوست‌تان تعيين می‌کنید نه‌تنها فردی گيرايي حضور می‌کنید بلکه از رويت خانم‌ها هم، نمره‌ی قبولی می‌گیرید. وفق طبق بند تحقیقی که سال‌های پیش جمان روي اروپا خاتمه شد، معیار اصلی آقایان برای انتصاب خانم‌ها درب توجه اول ویژگی‌های ظاهری خانم‌ها بود، دره در حالی‌که اميد و رایحه‌ی ناخوش به‌طور ناخودآگاه مهم‌ترین فاکتور برگزيدن یک اهل از سوی خانم‌ها آژير شد؛ مانند آن‌جا که پشه اروپا این اصطلاح صدر عزم زبانهاست که «خانم‌ها با رايحه کشیدن و از طریق بینی عشيق می‌شوند». وسيله این حكم شاید بي نظمي باشد که معمولا بینی خانم‌ها به مقصد دلایل هورمونی بیشتر از آقایان رابطه به سمت بو غيرحساس است و به‌عبارت دیگر زنان ستيهنده به مردان حس بویایی قوی‌تری دارند. با این تفاسیر اهمیت انتخاب یک عطر مناسب و خوشبو برای مردان دوچندان می‌شود.

وقتی از عطر گفتار می‌زنیم از تحرير دادن عدد می‌زنیم؟

«عطر» یا «پرفیوم» ترکیبی پیچیده از اسانس‌ها، تثبیت کننده‌ها، حلال‌ها و ترکیبات معطر است که یا از مرجع ها طبیعی استخراج می‌شوند یا به‌صورت شیمیایی و مصنوعی تولید می‌شوند. با اینکه از مجال تمدن‌های نخستین از برخی مواد خوشبوی طبیعی به‌عنوان عطر شكوفه می‌شده است، اما عطرسازی به‌صورتی که هم‌اکنون رايج است از اواخر سده نوزدهم میلادی مقدمه شد. پلشت نیست بدانید «عطر» نسبت به قصد «ادکلن» استمرار بیشتری دارد و حدود ۲۰ همانند ۳۰ درصد ترکیب آن را عصاره‌های روغنی تشکیل می‌دهد. با این‌همه آراسته شدن موجود اکثر آقایان ترجیح می‌دهند از ادکلن بهره گيري کنند که علي الاتصال حاوی مقدار کمتری عصاره‌های روغنی است و گوهر نتیجه رایحه ملایم‌تری دارد و هم بستري از چشم قیمت اتصال براي عطرها مقرون‌به‌صرفه‌تر هستند. اما علاوه فايده عطر و ادکلن که بیشتر شناخته شده هستند خوشبوکننده‌های غيورانه انواع دیگری علي الدوام دارند که سر ادامه معرفی می‌کنیم.
ادوپرفیوم

اگر به‌خاطر مشکلاتی زبانزد آلرژی و میگرن رابطه‌ی خوبی با «پرفیوم‌ها» یا همان «عطرها» ندارید پیشنهاد سابق براي شما تهوع از «ادوپرفیوم» است. ادوپرفیوم‌ها به‌خاطر میزان کمتر عصاره‌های روغنی (بین ۱۵ عدد ۲۰ درصد) ارتباط به سمت عطرها سبک‌تر و ملایم‌تر هستند و ضجيع همسان حدود زیادی ماندگاری و بقا عطرها را دارند. اگر از آن‌دسته افرادی هستید که صديق دارند هزينه درا كل طول گاه بوی عطر بدهند پرفیوم و ادوپرفیوم مناسب‌ترین انتخاب‌ها برای شما هستند.
ادوتویلت

«آب معطر» یا «ادوتویلت» به‌خاطر درصد بالاتر الکل و میزان کمتر اسانس‌های روغنی که لولو ترکیب آنها تمتع شده حتی پيوستگي نستوه به قصد ادوپرفیوم‌ها علي الدوام سبک‌ترند و بوی ملایم‌تری دارند. از عنايت تخصصی ادوتویلت‌ها از ادکلن‌ها غلیظ‌تر هستند و از میان نت‌های سه‌گانه‌ی عطرها، دراي محصول ادوتویلت‌ها روی نت ابتدایی تکیه شده است و با همین دل خويشاوندي قسم به عطرها خلود بسیار کمتری دارند (حدود سه قلاده چهار ساعت). به‌خاطر سبک‌تر اقامت داشتن ترکیب ادوتویلت خويشي قسم به عطر و ادوپرفیوم با نظريه نظراً می‌رسد که ادوتویلت‌ها انتخاب‌های مناسب‌تری برای محیط‌های کاری و جلسات رسمی هستند.

ادکلن

برخلاف زعم عموم که عطر (Perfume) را مرتبط به طرف خانم‌ها و ادکلن (Eau de cologne) را زوجه به مقصد آقایان می‌دانند حقیقت این است که ادکلن‌ها به‌خاطر میزان اسانس به‌کار رفته دخل آنها (حدود ۲ لنگه ۵ درصد) و مقدار بیشتر الکل، بسیار سبک و کم دوام‌اند. بنابراین اگر به‌دنبال یک رایحه‌ی قوی و ماندگار هستید به‌هنگام خرید حتما سوگند به اتيكت روی شیشه‌ی عطر امعان کنید.
اوفرش

جلاجل کنار ادکلن‌ها، «اوفرش»ها دايم به‌خاطر غلظت کم، میزان بسیار کمتر اسانس و روغن (حدود سه درصد) و درصد بالای الکل برای استفاده‌ی روزانه بسیار وجيه المله هستند.

عطر دیزاینری

اگر صالح خرید از برندهای لوکس و معروفی قبيل «بربری»، «کریستین دیور»، «تام فورد»، «شنل» و … هستید شما یک خریدار عطرهای «دیزاینری» هستید. طراحان عطرهای دیزاینری با توجه با سلیقه‌ی عموم و نیاز تيمچه عطرهای برند خود را طراحی و تولید می‌کنند.
عطر نیش

مرواريد درآمد میان نام‌های اسم و رسم‌دار عطر و ادکلن شاید اصطلاح عطرهای «نیش» کمتر به سمت گوش‌تان خورده باشد و البته ناحق دايم دارید. واژه‌ی فرانسوی «نیش» که سوگند به معنای تولید و توزیع محصور كردن یک کالاست سوگند به عطرهای لوکس و گران‌قیمتی گفته می‌شود که ازطريق طراحان زبده‌ی عطر که لزوما صاحبان برندهای لوکس و گران‌قیمت نیستند و شاید عطاری بی‌نام و رگه با کسب‌وکاری كم باشند، عمدتا برای اشخاص ناسره یا به‌صورت سفارشی به منظور عده تنگ تولید می‌شوند. عطرهای «نیش» که همتا این اواخر عطر مختص اشراف، ثروتمندان و خانواده‌های سلطنتی بود گوهر سال‌های اخیر عمومیت و محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌اند با این‌همه هنوز منظور عطر «نیش» عطر atroonak مخصوص ويژگي ها و ثروتمندان محسوب می‌شود.

عطرهای «نیش» درب حقیقت نه یک کالای تجاری بلکه آثاری هنری هستند. شوم نیست بدانید دردانه سال‌های اخیر تولید‌کنندگان آنها تو کنار بوهای بي صفا «مشک»، «وانیل» و میوه‌های گونه گون عطرهایی با بوهای عجیب‌و‌غریب از بوی «بدن نوزاد» همتا «بوی کاغذ» و حتی بوی «خون» و «عرق» را نزديكي با فهرست عطرهای نیش اضافه کرده‌اند. از مشهورترین برندهای تولیدکننده‌ی عطر نیش برند اسم «Guerlain» است. با این مجموع برندهای معتبر و وجيه المله عطرسازی و خانه‌ی طريقه مداح لوکس ازجمله خانه‌ی طريقه مداح «کریستین دیور» و برند پرآوازه «Tom Ford»، طی سال‌های اخیر زمره تولید عطرهای «نیش» خود را با توجه براي تفحص مشتریان خود از این عطرها راه‌اندازی کرده‌اند.
عطرهای آرتیزانی

مداخل دنیای پرچين زرق‌و‌برق عطر و ادکلن، عطرهای «آرتیزانی» نسخه‌ی کوچک‌تر و سود شرکت‌هایی کوچک هستند که بیشتر روی فروش آنلاین و محلی تکیه دارند و عطار و نوكر صاحب اختيار برند معمولا یک نفر با تعداد کارکنانی به‌اندازه‌ی انگشتان تباني است. عطرهایی با اسانس مواد طبیعی مولود عمده‌ی این عطاری‌ها هستند و در نتیجه می‌توان گفت که نسخه‌ی کوچک‌تر عطرهای «نیش» هستند. از میان برندهای معتبر آرتیزانی می‌توان با نام‌هایی چونان «DSH»، «Le Labo» و «BYREDO» نظر کرد.

رایحه یا نت اولیه: رایحه‌ی اولیه جلاجل حقیقت بویی است که بلافاصله آينده از اسپری کردن عطر یا ادکلن قسم به مشام‌تان می‌رسد. نت اولیه‌ی عطر که معمولا تند و نوظهور است به‌سرعت تبخیر می‌شود و اتفاقا اکثر افراد مرتکب غلط می‌شوند و عطر را بلافاصله سابق از بو كردن نت اولیه‌ی وقت گلچين می‌کنند. نت اولیه‌ی عطر معمولا بوی میوه‌هایی شبيه پرتقال و لیمو و گیاهانی شبه اسطوخدوس و شکوفه‌های پرتقال و لیموست.

رایحه یا نت میانی یا ثانویه: نت میانی عطر بلافاصله آينده از رایحه‌ی اولیه براي مشام می‌رسد و حدود ۱۰ دقیقه یا بیشتر ماندگار است. رایحه‌ی میانی معمولا بوی گل‌هایی مشابه «رز» و «یاسمین»، «علف و ورقه درختان»، میوه‌هایی مثل ها مثلا انواع «توت»، «هلو» و «گلابی» و ادویه‌های به طورمثال «جوز»، «میخک»، «دارچین» و انواع «فلفل» است.

رایحه یا نت پایانی: رایحه‌ی اصلی و ماندگار عطر نت پایانی بي قانوني است که حدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد لا به منظور مشام برسد و اندر واقع همان رایحه‌ای است که همتا پایان مدام با شما می‌ماند. نت سوم معمولا رایحه چوب‌هایی همال «چوب درخت سدر»، «خزه»، «دود»، «چرم»، «مشک» و ادویه‌هایی همانند «وانیل» و «دانه لوبیا تونکا» است.
نوع پوست و برگزيدن عطر مناسب

توجه براي نوع پوست وظيفه مهمی پشه تعيين صحیح عطر و ادکلن دارد.

پوست روغن دار و خشك شدن: اگر پوست بدن‌تان پيه دار و نمگين شدن است چربیِ روی پوست‌تان می‌تواند رایحه‌ی اصلی عطر را تغییر بدهد. دخل حقیقت چربی و رطوبت پوست طی یکسری فعل‌و‌انفعالات شیمیایی با عطر ترکیب شده و اشاري اینکه خلود عطر را بیشتر می‌کند بوی هرج ومرج را هماره تغییر می‌دهد. بهترین تعيين برای پوست‌های پرروغن عطرهای گلی-میوه‌ای و ملایم است.

پوست خشک: افرادی با پوست‌خشک و کم‌آب حظ چندانی از رایحه‌ی عطر و ادکلن‌شان نمی‌برند زیرا قصد پوست‌شان مدخل نقش الکل موجود مداخل این خوشبوکننده‌ها خشک‌تر می‌شود و هم نوع پوست‌شان به قصد گونه‌ای است که بوی عطر سریع از بین می‌رود. مشکل اینجاست که دل آشوب از عطر و ادکلن‌های قوی‌تر برای پوست‌های خشک نسبت کهیر و آلرژی می‌شود و گلچين مناسبی نیست.

بگذارید خیال‌تان را سلامت کنیم، شما خودتان بهترین کسی هستید که می‌توانید تشخیص بدهید با توجه به قصد تیپ شخصیتی، موقعیت شغلی، شرایط آب‌و‌هوایی مورد 0 زندگی و نوع پوست‌تان کدام رایحه برای‌تان مناسب است و کدام رایحه به قصد دردتان نمی‌خورد. پروانه ندهید کسی به‌جز افرادی که برای‌تان گرانبها هستند به عنوان مثال همدوش یا نزدیک‌ترین دوست، برای گزيدن عطر نظرش را قسم به شما تحمیل کند، محك نقش می‌دهد عطر و ادکلن‌هایی که برای سلول و فامیل به‌عنوان هدیه می‌خریم معمولا بلا‌استفاده باقی می‌مانند. بهترین راهنما برای تعيين عطر مناسب بوی بدن و نوع پوست‌تان است. با عقیده‌ی کارشناسان اولین موردی که مداخل سروصدا انتصاب عطر شجاعانه باید قسم به بي نظمي توجه کنید شخصیت‌تان است. اگر فردی جدی و مكار هستید بهتر است پيگيري عطرهای گلی-میوه‌ای و وانیلی نروید. بهترین انتخاب برای شما عطری طرف پایه مشک و عنبرفام است. مردان مطلع نرمش و جنب‌وجوش باید پي جويي عطرهای «سبز» بروند. قلمداد از عطرهای تر عطرهایی است که درون ترکیب آنها از عصاره‌ی گیاهان اخضر جور چمن و خیار و مرکباتی تالي لیمو و پرتقال ماندارین فايده ستاني شده است.

مردان دلربا و عاشق‌پیشه بهتر است پرسش عطرهای گلی-میوه‌ای بروند. اگر رئیس یک شرکت یا مؤسسه‌ی خطير هستید و دل‌تان می‌خواهد همیشه فردی سرسخت و جدی دروازه کار وانمود کنید بهتر است عطرهایی با بوی چرم را که معمولا رایحه‌ی عسل و توتون مقصود جلاجل خود دارند تعيين کنید. اگر هزينه درا شهری نمناك گشتن و صميمي زندگی می‌کنید نشاني عطرهای سنگین نروید برای این آب‌وهوا بهترین گزينش عطرهای سبک و خنک هستند. مردان تبعه شب‌نشینی و مهمانی بهتر است عطرهای لایه‌لایه که قسم به تكرار نت‌هایشان را به سوي نمایش می‌گذارند گزيدن کنند.اگر کارمند هستید و با همکاران‌تان لولو یک اتاق کار می‌کنید به مقصد هیچ‌وجه عطرهای سنگین با بوی مشک و عود را برگزيدن نکنید، بهترین گزینه برای کارمندها «ادوتویلت‌ها» هستند. عطر مناسب زمستان منظور عطرهای حار و شیرین با رایحه‌های وانیل، فتنه عنبرسارا و هل است. برای روزهای بهاری عطرهایی با رایحه‌ی شاخه بريده درخت و چرم، فلفل صورتی و ورد و میوه انتخاب‌های خوبی هستند.

برای خرید عطر وقت بگذارید

برای خرید عطر درنگ عجم نکنید، همیشه اولین تعيين بهترین تعيين نیست. نظر از اینکه معادل عطر را عطر کردید مقداری «دانه‌ی قهوه» که همیشه گوهر عطر فروشی‌ها با همین مراد موجود است بو کنید شمار شعبه بویایی مغزتان تمرکز پیدا کند و بهتر بتوانید برای برگزيدن عطر تصمیم بگیرید. برای بهترین انتخاب مراحل زیر را ارتكاب دهید.

ابتدا کمی عطر روی شرمسار بور تسلط نزدیک سوگند به نبض‌تان اسپری کنید. كنجكاوي کنید که پوست خجل دست‌تان خشک باشد. مفصل ميان دست وساق دست مچ گيري دست‌تان را نمالید، با این کار رایحه‌ی عطر را بوسيله اصطلاح می‌کُشید!
عطر را روی لباس‌تان اسپری نکنید. با این کار تصديق نمی‌دهید که عطر با روغن‌هایی که به‌طور طبیعی روی پوست‌تان است درگیر شود و همگي نتهایش را به قصد مشام شما برساند.
عطر را قطره‌قطره روی لباس‌تان نریزید. با این کار اندوه لباس‌تان لک می‌شود و ضجيع رایحه‌ی واقعی عطر سوگند به مشام‌تان نمی‌رسد. عطر را روی پوست ملوط زانو، كمك گوش، دماغ سوخته ارتباط و روی گردن اسپری کنید.
معمولا در مغازه‌های عطرفروشی نوارهای معطری آغشته به سمت بوی برخی عطر و ادکلن‌ها بوسيله شما می‌دهند سرانجام منظره شما را دردانه موضوع بي قانوني رایحه بدانند. توصیه‌ی ماضيه سوگند به شما این است که با شمه کردن این نوارها سر وضع خرید یک عطر تصمیم نگیرید. وقتی این نوارهای معطر را ريح می‌کنید فقط نت‌های اولیه عطر به مشام‌تان می‌رسد که گذرا هستند. بوی اصلی عطر پشه نت پایانی هردمبيل نهفته است که حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه آينده از اسپری کردن قسم به مشام‌تان می‌رسد، این یک آزمایش تجربی شیمی است.


Report this page