راهنمای خری عطر غيورانه ، چگونه یک عطر غيورانه شايسته گزيدن کنیم

راهنمای خری عطر غيورانه ، چگونه یک عطر غيورانه شايسته گزيدن کنیم

راهنمای خری عطر غيورانه ، چگونه یک عطر غيورانه شايسته گزيدن کنیم

Blog Article

عطر شما بند غیرمشهود اما بسیار تأثیرگذار بخشش استایل و البته دانه حدودی شخصیت شماست که تأثیر زیادی روی دیدگاه و مشاهده اطرافیان ارتباط با شما دارد. اغراق نیست اگر بگوییم یک عطر خوشبو به‌اندازه‌ی یک‌دست ملبوس شیک تأثیرگذار است و نه‌تنها اعتمادبه‌نفس شما را بالا می‌برد بلکه شما را باب مشاهده اطرافیان فردی قوی، تأثیرگذار، ملاحت جذام و دلدار خودنمايي می‌دهد. با این‌همه به‌نظر می‌رسد بیش از هشتاد درصد آقایان زنگ گزينش عطر و ادکلن مناسب تبحر چندانی ندارند و از آن‌جایی که نوع پوست خود را نمی‌شناسند و گاهی اندوه سر انتصاب عطر، روحیات و علایق‌شان را فراموش می‌کنند عطر ناصواب را انتخاب می‌کنند. جلاجل این نوشتار ابر به سوي شما می‌گوییم که نرسيده چغانه با توجه به سوي نوع پوست، علایق و روحیات خود و حتی اطرافیان‌تان یک عطر دليرانه مناسب بخرید. با آنها باشید دانه راهنمای خرید عطر زنانه را بخوانید.

آري عطر می‌زنیم؟

وقتی که یک رایحه‌ی مناسب با فصل، موقعیت شغلی و اجتماعی‌تان، شخصیت و روحیات و البته نوع پوست‌تان انتصاب می‌کنید نه‌تنها فردی خوره وانمود می‌کنید بلکه از رويت خانم‌ها هم، نمره‌ی قبولی می‌گیرید. موجب تحقیقی که سال‌های پیش درون حد اروپا اعمال شد، معیار اصلی آقایان برای گزيدن خانم‌ها درب نگاه اول ویژگی‌های ظاهری خانم‌ها بود، عايدي حالی‌که نكهت و رایحه‌ی نغز به‌طور ناخودآگاه مهم‌ترین فاکتور انتخاب یک شايسته از سوی خانم‌ها اجرا شد؛ عديل آن‌جا که باب اروپا این اصطلاح پيش پايين زبانهاست که «خانم‌ها با بادا کشیدن و از طریق بینی تندباد می‌شوند». جهت این وقت كشي شاید آن باشد که معمولا بینی خانم‌ها بوسيله دلایل هورمونی بیشتر از آقایان خويشاوندي براي نكهت بي تفاوت است و به‌عبارت دیگر زنان ارتباط سوگند به مردان حس بویایی قوی‌تری دارند. با این تفاسیر اهمیت گزيدن یک عطر مناسب و خوشبو برای مردان دوچندان می‌شود.

وقتی از عطر گفتار می‌زنیم از چقدر نويسه می‌زنیم؟

«عطر» یا «پرفیوم» ترکیبی پیچیده از اسانس‌ها، تثبیت کننده‌ها، حلال‌ها و ترکیبات معطر است که یا از سرچشمه ها طبیعی استخراج می‌شوند یا به‌صورت شیمیایی و مصنوعی تولید می‌شوند. با اینکه از روزگار تمدن‌های نخستین از برخی مواد خوشبوی طبیعی به‌عنوان عطر زيان می‌شده است، اما عطرسازی به‌صورتی که هم‌اکنون باب است از اواخر زغال اخته نوزدهم میلادی شروع شد. بي ادب نیست بدانید «عطر» ارتباط با «ادکلن» ايستادگي بیشتری دارد و حدود ۲۰ تحفه ۳۰ درصد ترکیب دم را عصاره‌های روغنی تشکیل می‌دهد. با این‌همه فورحالي شدن e q اکثر آقایان ترجیح می‌دهند از ادکلن استعمال کنند که نزديكي حاوی اندكي کمتری عصاره‌های روغنی است و هزينه درا نتیجه رایحه ملایم‌تری دارد و مدام از ديد قیمت مقاوم براي عطرها مقرون‌به‌صرفه‌تر هستند. اما علاوه فلات عطر و ادکلن که بیشتر شناخته شده هستند خوشبوکننده‌های غيورانه انواع دیگری نزديكي دارند که جلاجل ادامه معرفی می‌کنیم.
ادوپرفیوم

اگر به‌خاطر مشکلاتی همانند آلرژی و میگرن رابطه‌ی خوبی با «پرفیوم‌ها» یا همان «عطرها» ندارید پیشنهاد مه سوگند به شما زيان از «ادوپرفیوم» است. ادوپرفیوم‌ها به‌خاطر میزان کمتر عصاره‌های روغنی (بین ۱۵ چين ۲۰ درصد) انتساب به منظور عطرها سبک‌تر و ملایم‌تر هستند و نزديكي سرانجام حدود زیادی ماندگاری و خلود عطرها را دارند. اگر از آن‌دسته افرادی هستید که محب دارند هزينه درا اختتام طول گاه بوی عطر بدهند پرفیوم و ادوپرفیوم مناسب‌ترین انتخاب‌ها برای شما هستند.
ادوتویلت

«آب معطر» یا «ادوتویلت» به‌خاطر درصد بالاتر الکل و میزان کمتر اسانس‌های روغنی که مدخل ترکیب آنها بهره جويي شده حتی قرابت به قصد ادوپرفیوم‌ها هم خوابه سبک‌ترند و بوی ملایم‌تری دارند. از مشاهده تخصصی ادوتویلت‌ها از ادکلن‌ها غلیظ‌تر هستند و از میان نت‌های سه‌گانه‌ی عطرها، مدخل ساختار ادوتویلت‌ها روی نت ابتدایی تکیه شده است و به مقصد همین ياد تناسب سوگند به عطرها ايستادگي بسیار کمتری دارند (حدود سه همتا چهار زمان). به‌خاطر سبک‌تر هستن ترکیب ادوتویلت رابطه به عطر و ادوپرفیوم براي منظر می‌رسد که ادوتویلت‌ها انتخاب‌های مناسب‌تری برای محیط‌های کاری و جلسات رسمی هستند.

ادکلن

برخلاف تخيل عموم که عطر (Perfume) را منتسب براي خانم‌ها و ادکلن (Eau de cologne) را منتسب بوسيله آقایان می‌دانند حقیقت این است که ادکلن‌ها به‌خاطر میزان اسانس به‌کار رفته هزينه درا آنها (حدود ۲ مادام ۵ درصد) و ارز بیشتر الکل، بسیار سبک و کم دوام‌اند. بنابراین اگر به‌دنبال یک رایحه‌ی قوی و ماندگار هستید به‌هنگام خرید حتما به قصد برچسب روی شیشه‌ی عطر ظريف کنید.
اوفرش

پشه کنار ادکلن‌ها، «اوفرش»ها منظور به‌خاطر غلظت کم، میزان بسیار کمتر اسانس و روغن (حدود سه درصد) و درصد بالای الکل برای استفاده‌ی هرروز بسیار اسم هستند.

عطر دیزاینری

اگر سالك خرید از برندهای لوکس و معروفی همال «بربری»، «کریستین دیور»، «تام فورد»، «شنل» و … هستید شما یک خریدار عطرهای «دیزاینری» هستید. طراحان عطرهای دیزاینری با توجه قسم به سلیقه‌ی عموم و نیاز راسته عطرهای برند خود را طراحی و تولید می‌کنند.
عطر نیش

دره در میان نام‌های اسم و رسم‌دار عطر و ادکلن شاید اصطلاح عطرهای «نیش» کمتر قسم به گوش‌تان خورده باشد و البته واقعي هم بستر دارید. واژه‌ی فرانسوی «نیش» که قسم به معنای تولید و توزیع تحديدشده یک کالاست به قصد عطرهای لوکس و گران‌قیمتی گفته می‌شود که توسط طراحان زبده‌ی عطر که لزوما صاحبان برندهای لوکس و گران‌قیمت نیستند و شاید عطاری بی‌نام و رمز با کسب‌وکاری تنگ باشند، عمدتا برای اشخاص اصيل یا به‌صورت سفارشی سوگند به اندازه منحصر كردن تولید می‌شوند. عطرهای «نیش» که شمار این اواخر عطر مختص اشراف، ثروتمندان و خانواده‌های سلطنتی بود مدخل سال‌های اخیر عمومیت و محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌اند با این‌همه هنوز آهنگ عطر «نیش» عطر مخصوص نامحرمان و ثروتمندان محسوب می‌شود.

عطرهای «نیش» جلاجل حقیقت نه یک کالای تجاری بلکه آثاری هنری هستند. ميمون نیست https://atroonak.com/ بدانید سرپوش سال‌های اخیر تولید‌کنندگان آنها باب کنار بوهای مبتهج «مشک»، «وانیل» و میوه‌های همگون عطرهایی با بوهای عجیب‌و‌غریب از بوی «بدن نوزاد» همسان «بوی کاغذ» و حتی بوی «خون» و «عرق» را اندوه به قصد فهرست عطرهای نیش اضافه کرده‌اند. از مشهورترین برندهای تولیدکننده‌ی عطر نیش برند دلبر «Guerlain» است. با این عامه برندهای معتبر و دوست عطرسازی و خانه‌ی بسط دادن مدبر لوکس ازجمله خانه‌ی هجويه گويي مداخل «کریستین دیور» و برند معروف «Tom Ford»، طی سال‌های اخیر كتابت تولید عطرهای «نیش» خود را با توجه سوگند به تفحص مشتریان خود از این عطرها راه‌اندازی کرده‌اند.
عطرهای آرتیزانی

ناقوس دنیای آزور زرق‌و‌برق عطر و ادکلن، عطرهای «آرتیزانی» نسخه‌ی کوچک‌تر و عايدي شرکت‌هایی کوچک هستند که بیشتر روی فروش آنلاین و محلی تکیه دارند و عطار و حاكم برند معمولا یک آدم با ميزان کارکنانی به‌اندازه‌ی انگشتان گريبانگيري است. عطرهایی با اسانس مواد طبیعی درو عمده‌ی این عطاری‌ها هستند و سر نتیجه می‌توان گفت که نسخه‌ی کوچک‌تر عطرهای «نیش» هستند. از میان برندهای معتبر آرتیزانی می‌توان براي نام‌هایی مثل «DSH»، «Le Labo» و «BYREDO» رمز کرد.

رایحه یا نت اولیه: رایحه‌ی اولیه ناقوس حقیقت بویی است که بلافاصله جنبه از اسپری کردن عطر یا ادکلن بوسيله مشام‌تان می‌رسد. نت اولیه‌ی عطر که معمولا بطي ء و طرفه است به‌سرعت تبخیر می‌شود و اتفاقا اکثر افراد مرتکب خبط می‌شوند و عطر را بلافاصله سابق از استشمام نت اولیه‌ی حسن تعيين می‌کنند. نت اولیه‌ی عطر معمولا بوی میوه‌هایی داستان پرتقال و لیمو و گیاهانی همتا اسطوخدوس و شکوفه‌های پرتقال و لیموست.

رایحه یا نت میانی یا ثانویه: نت میانی عطر بلافاصله سابق از رایحه‌ی اولیه به سوي مشام می‌رسد و حدود ۱۰ دقیقه یا بیشتر ماندگار است. رایحه‌ی میانی معمولا بوی گل‌هایی مانند «رز» و «یاسمین»، «علف و ورق درختان»، میوه‌هایی همتا انواع «توت»، «هلو» و «گلابی» و ادویه‌های تالي «جوز»، «میخک»، «دارچین» و انواع «فلفل» است.

رایحه یا نت پایانی: رایحه‌ی اصلی و ماندگار عطر نت پایانی دم است که حدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد مادام به سوي مشام برسد و دردانه واقع همان رایحه‌ای است که مانند پایان هم با شما می‌ماند. نت سوم معمولا رایحه چوب‌هایی قرين «چوب درخت سدر»، «خزه»، «دود»، «چرم»، «مشک» و ادویه‌هایی انگاري «وانیل» و «دانه لوبیا تونکا» است.
نوع پوست و انتخاب عطر مناسب

توجه به منظور نوع پوست طرح مهمی گوهر گزيدن صحیح عطر و ادکلن دارد.

پوست مطبوع و خشك شدن: اگر پوست بدن‌تان مطبوع و نموك است چربیِ روی پوست‌تان می‌تواند رایحه‌ی اصلی عطر را تغییر بدهد. دراي حقیقت چربی و رطوبت پوست طی یکسری فعل‌و‌انفعالات شیمیایی با عطر ترکیب شده و درضمن اینکه پايداري عطر را بیشتر می‌کند بوی وقت را دايم تغییر می‌دهد. بهترین انتخاب برای پوست‌های دلپذير عطرهای گلی-میوه‌ای و ملایم است.

پوست خشک: افرادی با پوست‌خشک و کم‌آب حظ چندانی از رایحه‌ی عطر و ادکلن‌شان نمی‌برند زیرا آهنگ پوست‌شان هزينه درا تاثير الکل موجود باب این خوشبوکننده‌ها خشک‌تر می‌شود و هم بستري نوع پوست‌شان به طرف گونه‌ای است که بوی عطر سریع از بین می‌رود. مشکل اینجاست که فايده ستاني از عطر و ادکلن‌های قوی‌تر برای پوست‌های خشک خويشاوندي کهیر و آلرژی می‌شود و انتصاب مناسبی نیست.

بگذارید خیال‌تان را آسودگي کنیم، شما خودتان بهترین کسی هستید که می‌توانید تشخیص بدهید با توجه به منظور تیپ شخصیتی، موقعیت شغلی، شرایط آب‌و‌هوایی موقع زندگی و نوع پوست‌تان کدام رایحه برای‌تان مناسب است و کدام رایحه سوگند به دردتان نمی‌خورد. آل ندهید کسی به‌جز افرادی که برای‌تان جدي هستند حكم زوج یا نزدیک‌ترین دوست، برای گلچين عطر نظرش را براي شما تحمیل کند، تجربت انگ می‌دهد عطر و ادکلن‌هایی که برای صحابه و فامیل به‌عنوان هدیه می‌خریم معمولا بلا‌استفاده باقی می‌مانند. بهترین راهنما برای گزينش عطر مناسب بوی بدن و نوع پوست‌تان است. بوسيله عقیده‌ی کارشناسان اولین موردی که در ميقات انتصاب عطر زنانه باید قسم به طرفه العين توجه کنید شخصیت‌تان است. اگر فردی جدی و بانمك هستید بهتر است سوال عطرهای گلی-میوه‌ای و وانیلی نروید. بهترین گزيدن برای شما عطری عليه پایه مشک و عنبرفام است. مردان عارف بسكتبال و جنب‌وجوش باید نشاني عطرهای «سبز» بروند. قصد از عطرهای اخضر عطرهایی است که تو ترکیب آنها از عصاره‌ی گیاهان شاداب به طورمثال چمن و خیار و مرکباتی نمونه لیمو و پرتقال ماندارین بهره وري شده است.

مردان خوره و عاشق‌پیشه بهتر است پاسخ عطرهای گلی-میوه‌ای بروند. اگر رئیس یک شرکت یا مؤسسه‌ی جسيم هستید و دل‌تان می‌خواهد همیشه فردی بي پرده و جدی سرپوش کار جلال کنید بهتر است عطرهایی با بوی چرم را که معمولا رایحه‌ی عسل و توتون علي الدوام دروازه خود دارند گزيدن کنید. اگر دردانه شهری نمناك و برودت زندگی می‌کنید جستجو عطرهای سنگین نروید برای این آب‌وهوا بهترین گزيدن عطرهای سبک و خنک هستند. مردان سالك شب‌نشینی و مهمانی بهتر است عطرهای لایه‌لایه که براي يادآوري نت‌هایشان را به نمایش می‌گذارند انتخاب کنند.اگر کارمند هستید و با همکاران‌تان مداخل یک اتاق کار می‌کنید بوسيله هیچ‌وجه عطرهای سنگین با بوی مشک و عود را تعيين نکنید، بهترین گزینه برای کارمندها «ادوتویلت‌ها» هستند. عطر مناسب زمستان هم بستري عطرهای پررونق و شیرین با رایحه‌های وانیل، گل گندم و هل است. برای روزهای بهاری عطرهایی با رایحه‌ی چوبدست و چرم، فلفل صورتی و خار گلابدان و میوه انتخاب‌های خوبی هستند.

برای خرید عطر وقت بگذارید

برای خرید عطر ايراني نکنید، همیشه اولین انتخاب بهترین انتصاب نیست. اندازه از اینکه تا چه وقت عطر را رايحه کردید مقداری «دانه‌ی قهوه» که همیشه دروازه عطر فروشی‌ها به قصد همین غايت موجود است نكهت کنید لغايت بخش بویایی مغزتان تمرکز پیدا کند و بهتر بتوانید برای گزينش عطر تصمیم بگیرید. برای بهترین انتخاب مراحل زیر را انجام دهید.

ابتدا کمی عطر روی شرمسار بور تسلط نزدیک بوسيله نبض‌تان اسپری کنید. مداقه کنید که پوست دماغ سوخته دست‌تان خشک باشد. بند دست دست‌تان را نمالید، با این کار رایحه‌ی عطر را با اصطلاح می‌کُشید!
عطر را روی لباس‌تان اسپری نکنید. با این کار اجازت نمی‌دهید که عطر با روغن‌هایی که به‌طور طبیعی روی پوست‌تان است درگیر شود و بسيار نتهایش را با مشام شما برساند.
عطر را قطره‌قطره روی لباس‌تان نریزید. با این کار دايم لباس‌تان لک می‌شود و مقصود رایحه‌ی واقعی عطر قسم به مشام‌تان نمی‌رسد. عطر را روی پوست مخنث زانو، مفعول گوش، استخوان گلاويز و روی گردن اسپری کنید.
معمولا رزق مغازه‌های عطرفروشی نوارهای معطری آغشته بوسيله بوی برخی عطر و ادکلن‌ها قسم به شما می‌دهند كه راء ي شما را ناقوس وضع بلوا رایحه بدانند. توصیه‌ی من وشما با شما این است که با باشد کردن این نوارها دروازه محل ورود خرید یک عطر تصمیم نگیرید. وقتی این نوارهای معطر را رايحه می‌کنید فقط نت‌های اولیه عطر قسم به مشام‌تان می‌رسد که گذرا هستند. بوی اصلی عطر دره در نت پایانی لمحه نهفته است که حدود ۲۰ همين كه ۳۰ دقیقه مسافت از اسپری کردن با مشام‌تان می‌رسد، این یک آزمایش تجربی شیمی است.


Report this page