راهنمای خری عطر دليرانه ، چگونه یک عطر مربوطبه مرد(ان) شايسته برگزيدن کنیم

راهنمای خری عطر دليرانه ، چگونه یک عطر مربوطبه مرد(ان) شايسته برگزيدن کنیم

راهنمای خری عطر دليرانه ، چگونه یک عطر مربوطبه مرد(ان) شايسته برگزيدن کنیم

Blog Article

عطر شما بخش ناپذير غیرمشهود اما بسیار تأثیرگذار دريا استایل و البته كه حدودی شخصیت شماست که تأثیر زیادی روی دیدگاه و نظري نظرانداز اطرافیان تناسب براي شما دارد. اغراق نیست اگر بگوییم یک عطر خوشبو به‌اندازه‌ی یک‌دست حله شیک تأثیرگذار است و نه‌تنها اعتمادبه‌نفس شما را بالا می‌برد بلکه شما را زنگ نگرش اطرافیان فردی قوی، تأثیرگذار، خوشايند و نگار ظهور می‌دهد. با این‌همه به‌نظر می‌رسد بیش از هشتاد درصد آقایان لولو تعيين عطر و ادکلن مناسب تبحر چندانی ندارند و از آن‌جایی که نوع پوست خود را نمی‌شناسند و گاهی دايم داخل تعيين عطر، روحیات و علایق‌شان را فراموش می‌کنند عطر صواب اشتر را گزينش می‌کنند. تو این نوشتار قبل با شما می‌گوییم که نارس با توجه به سوي نوع پوست، علایق و روحیات خود و حتی اطرافیان‌تان یک عطر مربوطبه مرد(ان) مناسب بخرید. با من واو باشید مادام راهنمای خرید عطر غيورانه را بخوانید.

براي چه عطر می‌زنیم؟

وقتی که یک رایحه‌ی مناسب با فصل، موقعیت شغلی و اجتماعی‌تان، شخصیت و روحیات و البته نوع پوست‌تان گزينش می‌کنید نه‌تنها فردی خوشايند نمود می‌کنید بلکه از مشاهده خانم‌ها هم، نمره‌ی قبولی می‌گیرید. مطابق تحقیقی که سال‌های پیش رزق مساحت اروپا ارتكاب شد، معیار اصلی آقایان برای تعيين خانم‌ها درون مشاهده اول ویژگی‌های ظاهری خانم‌ها بود، دراي حالی‌که بادا و رایحه‌ی سرحال به‌طور ناخودآگاه مهم‌ترین فاکتور انتصاب یک بشر از سوی خانم‌ها هشدار اعلاميه شد؛ شمار آن‌جا که دره در اروپا این اصطلاح برادرانه انديشه زبانهاست که «خانم‌ها با نكهت کشیدن و از طریق بینی تندباد می‌شوند». انگيزه این وقت گذراني شاید آن باشد که معمولا بینی خانم‌ها به دلایل هورمونی بیشتر از آقایان ستيهنده با عطر بي تفاوت است و به‌عبارت دیگر زنان خويشاوندي به منظور مردان حس بویایی قوی‌تری دارند. با این تفاسیر اهمیت انتصاب یک عطر مناسب و خوشبو برای مردان دوچندان می‌شود.

وقتی از عطر كلمه می‌زنیم از زيرا صورت لفظ می‌زنیم؟

«عطر» یا «پرفیوم» ترکیبی پیچیده از اسانس‌ها، تثبیت کننده‌ها، حلال‌ها و ترکیبات معطر است که یا از منابع طبیعی استخراج می‌شوند یا به‌صورت شیمیایی و مصنوعی تولید می‌شوند. با اینکه از زمانه تمدن‌های نخستین از برخی مواد خوشبوی طبیعی به‌عنوان عطر فايده ستاني می‌شده است، اما عطرسازی به‌صورتی که هم‌اکنون رسومات است از اواخر دوران نوزدهم میلادی آغاز شد. نفرت انگيز نیست بدانید «عطر» ارتباط به قصد «ادکلن» ايستادگي بیشتری دارد و حدود ۲۰ تا زم ۳۰ درصد ترکیب وقت را عصاره‌های روغنی تشکیل می‌دهد. با این‌همه درك كردن حي اکثر آقایان ترجیح می‌دهند از ادکلن فايده ستاني کنند که مدام حاوی مقياس کمتری عصاره‌های روغنی است و سر نتیجه رایحه ملایم‌تری دارد و غم هماره از چشم انداز قیمت خستگي ناپذير براي عطرها مقرون‌به‌صرفه‌تر هستند. اما علاوه خشكي عطر و ادکلن که بیشتر شناخته شده هستند خوشبوکننده‌های صفت انواع دیگری مترس دارند که اندر ادامه معرفی می‌کنیم.
ادوپرفیوم

اگر به‌خاطر مشکلاتی كفو آلرژی و میگرن رابطه‌ی خوبی با «پرفیوم‌ها» یا همان «عطرها» ندارید پیشنهاد زمان گذشته با شما دل آشوب از «ادوپرفیوم» است. ادوپرفیوم‌ها به‌خاطر میزان کمتر عصاره‌های روغنی (بین ۱۵ حرف ۲۰ درصد) مقاوم سوگند به عطرها سبک‌تر و ملایم‌تر هستند و همواره هم آغوش تا حدود زیادی ماندگاری و پايداري عطرها را دارند. اگر از آن‌دسته افرادی هستید که محب دارند پشه قيد طول شب بوی عطر بدهند پرفیوم و ادوپرفیوم مناسب‌ترین انتخاب‌ها برای شما هستند.
ادوتویلت

«آب معطر» یا «ادوتویلت» به‌خاطر درصد بالاتر الکل و میزان کمتر اسانس‌های روغنی که داخل ترکیب آنها ضرر استفراغ شده حتی خويشاوندي سوگند به ادوپرفیوم‌ها دايم سبک‌ترند و بوی ملایم‌تری دارند. از لحاظ تخصصی ادوتویلت‌ها از ادکلن‌ها غلیظ‌تر هستند و از میان نت‌های سه‌گانه‌ی عطرها، مرواريد درآمد نقشه ادوتویلت‌ها روی نت ابتدایی تکیه شده است و به طرف همین انديشه مقاوم به مقصد عطرها مقاومت بسیار کمتری دارند (حدود سه همانند چهار قيامت). به‌خاطر سبک‌تر درحيات بودن ترکیب ادوتویلت خستگي ناپذير سوگند به عطر و ادوپرفیوم به نظاره می‌رسد که ادوتویلت‌ها انتخاب‌های مناسب‌تری برای محیط‌های کاری و جلسات رسمی هستند.

ادکلن

برخلاف انگاشتن عموم که عطر (Perfume) را خويشاوند به منظور خانم‌ها و ادکلن (Eau de cologne) را متعلق به آقایان می‌دانند حقیقت این است که ادکلن‌ها به‌خاطر میزان اسانس به‌کار رفته سر آنها (حدود ۲ لا ۵ درصد) و چندي بیشتر الکل، بسیار سبک و کم دوام‌اند. بنابراین اگر به‌دنبال یک رایحه‌ی قوی و ماندگار هستید به‌هنگام خرید حتما سوگند به نسبت ناروا روی شیشه‌ی عطر نكته بيني دقيق کنید.
اوفرش

سر کنار ادکلن‌ها، «اوفرش»ها همواره هم آغوش به‌خاطر غلظت کم، میزان بسیار کمتر اسانس و روغن (حدود سه درصد) و درصد بالای الکل برای استفاده‌ی هرروز بسیار يار هستند.

عطر دیزاینری

اگر مطلع خرید از برندهای لوکس و معروفی مشابه «بربری»، «کریستین دیور»، «تام فورد»، «شنل» و … هستید شما یک خریدار عطرهای «دیزاینری» هستید. طراحان عطرهای دیزاینری با توجه به سلیقه‌ی عموم و نیاز معامله عطرهای برند خود را طراحی و تولید می‌کنند.
عطر نیش

درون میان نام‌های اسم و رسم‌دار عطر و ادکلن شاید اصطلاح عطرهای «نیش» کمتر به مقصد گوش‌تان خورده باشد و البته مزد اندوه دارید. واژه‌ی فرانسوی «نیش» که به سوي معنای تولید و توزیع محصور كردن یک کالاست سوگند به عطرهای لوکس و گران‌قیمتی گفته می‌شود که وسيله طراحان زبده‌ی عطر که لزوما صاحبان برندهای لوکس و گران‌قیمت نیستند و شاید عطاری بی‌نام و آرم با کسب‌وکاری محدوديت قائل شدن باشند، عمدتا برای اشخاص اصيل یا به‌صورت سفارشی با شمارش بسته تولید می‌شوند. عطرهای «نیش» که سرانجام این اواخر عطر مختص اشراف، ثروتمندان و خانواده‌های سلطنتی بود مداخل سال‌های اخیر عمومیت و محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌اند با این‌همه هنوز آهنگ عطر «نیش» عطر مخصوص برگزيدگان و ثروتمندان محسوب می‌شود.

عطرهای «نیش» سر حقیقت نه یک کالای تجاری بلکه آثاری هنری هستند. سوء نیست بدانید باب سال‌های اخیر تولید‌کنندگان آنها عايدي فروشگاه عطرونک کنار بوهای آسوده «مشک»، «وانیل» و میوه‌های متفاوت عطرهایی با بوهای عجیب‌و‌غریب از بوی «بدن نوزاد» حرف «بوی کاغذ» و حتی بوی «خون» و «عرق» را دلمشغولي به قصد فهرست عطرهای نیش اضافه کرده‌اند. از مشهورترین برندهای تولیدکننده‌ی عطر نیش برند دلبر «Guerlain» است. با این عامه برندهای معتبر و منفور عطرسازی و خانه‌ی بالا آمدن (سطح آب دريا) لوکس ازجمله خانه‌ی متداول «کریستین دیور» و برند سمر «Tom Ford»، طی سال‌های اخیر نويسه تولید عطرهای «نیش» خود را با توجه به قصد پذيره مشتریان خود از این عطرها راه‌اندازی کرده‌اند.
عطرهای آرتیزانی

درب دنیای سرشار زرق‌و‌برق عطر و ادکلن، عطرهای «آرتیزانی» نسخه‌ی کوچک‌تر و بر شرکت‌هایی کوچک هستند که بیشتر روی فروش آنلاین و محلی تکیه دارند و عطار و مختار برند معمولا یک نفر با شمارش كردن کارکنانی به‌اندازه‌ی انگشتان گريبانگيري است. عطرهایی با اسانس مواد طبیعی خرمن عمده‌ی این عطاری‌ها هستند و زنگ نتیجه می‌توان گفت که نسخه‌ی کوچک‌تر عطرهای «نیش» هستند. از میان برندهای معتبر آرتیزانی می‌توان براي نام‌هایی علت «DSH»، «Le Labo» و «BYREDO» اشارت کرد.

رایحه یا نت اولیه: رایحه‌ی اولیه ناقوس حقیقت بویی است که بلافاصله ديدگاه بعدي از اسپری کردن عطر یا ادکلن قسم به مشام‌تان می‌رسد. نت اولیه‌ی عطر که معمولا خشمگين و حالا است به‌سرعت تبخیر می‌شود و اتفاقا اکثر افراد مرتکب ابل می‌شوند و عطر را بلافاصله وسعت از بو كردن نت اولیه‌ی لمحه انتخاب می‌کنند. نت اولیه‌ی عطر معمولا بوی میوه‌هایی زبانزد پرتقال و لیمو و گیاهانی داستان اسطوخدوس و شکوفه‌های پرتقال و لیموست.

رایحه یا نت میانی یا ثانویه: نت میانی عطر بلافاصله فاصله از رایحه‌ی اولیه قسم به مشام می‌رسد و حدود ۱۰ دقیقه یا بیشتر ماندگار است. رایحه‌ی میانی معمولا بوی گل‌هایی انگاري «رز» و «یاسمین»، «علف و عزم درختان»، میوه‌هایی قبيل انواع «توت»، «هلو» و «گلابی» و ادویه‌های همتا «جوز»، «میخک»، «دارچین» و انواع «فلفل» است.

رایحه یا نت پایانی: رایحه‌ی اصلی و ماندگار عطر نت پایانی هرج ومرج است که حدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد همتا سوگند به مشام برسد و سرپوش واقع همان رایحه‌ای است که شمار پایان غم هماره با شما می‌ماند. نت سوم معمولا رایحه چوب‌هایی تالي «چوب درخت سدر»، «خزه»، «دود»، «چرم»، «مشک» و ادویه‌هایی انگاري «وانیل» و «دانه لوبیا تونکا» است.
نوع پوست و انتخاب عطر مناسب

توجه به منظور نوع پوست نگار مهمی درب انتخاب صحیح عطر و ادکلن دارد.

پوست بهتر و بي نم: اگر پوست بدن‌تان روغن دار و نمگين شدن است چربیِ روی پوست‌تان می‌تواند رایحه‌ی اصلی عطر را تغییر بدهد. درب حقیقت چربی و رطوبت پوست طی یکسری فعل‌و‌انفعالات شیمیایی با عطر ترکیب شده و داخل اینکه پافشاري عطر را بیشتر می‌کند بوی مال را هماره تغییر می‌دهد. بهترین گلچين برای پوست‌های روغن دار عطرهای گلی-میوه‌ای و ملایم است.

پوست خشک: افرادی با پوست‌خشک و کم‌آب نعيم چندانی از رایحه‌ی عطر و ادکلن‌شان نمی‌برند زیرا هم خواب هم آغوشي پوست‌شان دروازه مفيد الکل موجود دره در این خوشبوکننده‌ها خشک‌تر می‌شود و نزديكي نوع پوست‌شان به منظور گونه‌ای است که بوی عطر سریع از بین می‌رود. مشکل اینجاست که بهره وري از عطر و ادکلن‌های قوی‌تر برای پوست‌های خشک سبب کهیر و آلرژی می‌شود و انتخاب مناسبی نیست.

بگذارید خیال‌تان را آسودگي کنیم، شما خودتان بهترین کسی هستید که می‌توانید تشخیص بدهید با توجه با تیپ شخصیتی، موقعیت شغلی، شرایط آب‌و‌هوایی مقام زندگی و نوع پوست‌تان کدام رایحه برای‌تان مناسب است و کدام رایحه به سوي دردتان نمی‌خورد. اذن ندهید کسی به‌جز افرادی که برای‌تان معتبر هستند جفت هم سنگ یا نزدیک‌ترین دوست، برای برگزيدن عطر نظرش را به مقصد شما تحمیل کند، آزمايش كردن تير می‌دهد عطر و ادکلن‌هایی که برای سياهچال و فامیل به‌عنوان هدیه می‌خریم معمولا بلا‌استفاده باقی می‌مانند. بهترین راهنما برای تعيين عطر مناسب بوی بدن و نوع پوست‌تان است. به سوي عقیده‌ی کارشناسان اولین موردی که دره ولوله انتخاب عطر زنانه باید به طرف حسن توجه کنید شخصیت‌تان است. اگر فردی جدی و محيل هستید بهتر است نشاني عطرهای گلی-میوه‌ای و وانیلی نروید. بهترین گزينش برای شما عطری خوبي پایه مشک و عنبر است. مردان صالح پرش و جنب‌وجوش باید جستجو عطرهای «سبز» بروند. منظور از عطرهای تر عطرهایی است که تو ترکیب آنها از عصاره‌ی گیاهان خضرا جور چمن و خیار و مرکباتی شبيه لیمو و پرتقال ماندارین بهره جويي شده است.

مردان آكله و عاشق‌پیشه بهتر است جواب عطرهای گلی-میوه‌ای بروند. اگر رئیس یک شرکت یا مؤسسه‌ی تنومند هستید و دل‌تان می‌خواهد همیشه فردی بي پرده و جدی لولو کار تلالو کنید بهتر است عطرهایی با بوی چرم را که معمولا رایحه‌ی عسل و توتون اندوه داخل خود دارند انتصاب کنید. اگر مدخل شهری يابس مرطوب شدن و پررونق زندگی می‌کنید پيگيري عطرهای سنگین نروید برای این آب‌وهوا بهترین تعيين عطرهای سبک و خنک هستند. مردان صالح شب‌نشینی و مهمانی بهتر است عطرهای لایه‌لایه که با عبور نت‌هایشان را به قصد نمایش می‌گذارند انتصاب کنند.اگر کارمند هستید و با همکاران‌تان تو یک اتاق کار می‌کنید به سمت هیچ‌وجه عطرهای سنگین با بوی مشک و عود را گزينش نکنید، بهترین گزینه برای کارمندها «ادوتویلت‌ها» هستند. عطر مناسب زمستان هم خواب هم آغوشي عطرهای بارد و شیرین با رایحه‌های وانیل، گل گندم و هل است. برای روزهای بهاری عطرهایی با رایحه‌ی گله دار و چرم، فلفل صورتی و لجن و میوه انتخاب‌های خوبی هستند.

برای خرید عطر وقت بگذارید

برای خرید عطر تعجيل نکنید، همیشه اولین گزينش بهترین گزيدن نیست. اندازه از اینکه برابر عطر را نفحه کردید مقداری «دانه‌ی قهوه» که همیشه جمان عطر فروشی‌ها به همین مقبول موجود است آرزو کنید مانند سرنوشت بویایی مغزتان تمرکز پیدا کند و بهتر بتوانید برای گزيدن عطر تصمیم بگیرید. برای بهترین گزينش مراحل زیر را خاتمه دهید.

ابتدا کمی عطر روی غافلگيري مچل يد نزدیک بوسيله نبض‌تان اسپری کنید. باريك کنید که پوست مورد تمسخر قرار دادن دست‌تان خشک باشد. مورد تمسخر قرار دادن دست‌تان را نمالید، با این کار رایحه‌ی عطر را به منظور اصطلاح می‌کُشید!
عطر را روی لباس‌تان اسپری نکنید. با این کار دم نمی‌دهید که عطر با روغن‌هایی که به‌طور طبیعی روی پوست‌تان است درگیر شود و تمام شدني تماميت نتهایش را به مشام شما برساند.
عطر را قطره‌قطره روی لباس‌تان نریزید. با این کار آهنگ لباس‌تان لک می‌شود و هم بستر رایحه‌ی واقعی عطر قسم به مشام‌تان نمی‌رسد. عطر را روی پوست يار زانو، پشتيبان گوش، غافلگيري مچل ارتباط و روی گردن اسپری کنید.
معمولا مداخل مغازه‌های عطرفروشی نوارهای معطری آغشته به سوي بوی برخی عطر و ادکلن‌ها به سمت شما می‌دهند مادام تقريباً شما را سر موقعيت دم رایحه بدانند. توصیه‌ی من وايشان به طرف شما این است که با آرزو کردن این نوارها دره محل خروج خرید یک عطر تصمیم نگیرید. وقتی این نوارهای معطر را بادا می‌کنید فقط نت‌های اولیه عطر به سوي مشام‌تان می‌رسد که گذرا هستند. بوی اصلی عطر مدخل نت پایانی ثانيه نهفته است که حدود ۲۰ دست ۳۰ دقیقه جهت از اسپری کردن به منظور مشام‌تان می‌رسد، این یک آزمایش تجربی شیمی است.


Report this page